Yaşam

Mustafakemalpaşa Belediyesi’nden Sıfır Atık Kütüphanesi

Mustafakemalpaşa Belediyesi, Sıfır Atık Gününü ilçedeki bir ilköğretim okuluna kurduğu Sıfır Atık Kütüphanesi ile taçlandırdı. Çevreci projelere imza atan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, “Her şey bizim geleceğimiz, her şey çocuklarımız için” vurgusunu yaptı.

NE ÖĞRENMEK VE FARKINDA OLMAK

Türkiye’de ilk kez kutlanacak olan Sıfır Atık Günü, Mustafakemalpaşa’da unutulmaz bir açılışla kutlandı. Sıfır Atık Kütüphanesi, Mustafakemalpaşa’nın ilk sıfır atık kütüphanesidir. Kütüphanede kullanılan oturma takımları, kitaplık, çevre panoları, çocuk kitapları ve masa oyunlarının tamamı Mustafakemalpaşa Belediyesi Sıfır Atık Müdürlüğü 1. Sınıf Atık Toplama Merkezine gönderilen atıklardan özel olarak hazırlandı. Özel olarak tasarlanmış kütüphane sayesinde çocuklar hem öğrenecek hem de bilinçlenecek.

GERİ DÖNÜŞÜMLÜ AÇILIR ŞERİT

Öğrenciler için özel olarak tasarlanan kütüphane, okuma aktivitelerinin yanı sıra atıklardan yapılacak aktiviteler ve oyun oynamak için hazırlanan kütüphane ilk günden itibaren öğrencilerin gözdesi oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında ilçede Sıfır Atık kampanyası başlatan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, “Sağlıklı ve sağlıklı bir toplum yaratmak istedik. Öğrencilerimiz için çevre dostu bir ortam. Ağaç yaşlanınca eğilir. İlçemiz Cahit Zarifoğlu İlkokulunda kurduğumuz ilk sıfır atık kütüphanemiz olan kütüphanemizi öğrencilerimiz çok beğendiler. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşündük. Açılış kurdelemizi de kağıt ve plastik poşetlerden elde ettik. Sıfır Atık bilincini yaygınlaştırmak için projeler üretmeye devam edeceğiz.”
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu