Haber

ASKİ, Didim’e 144 milyon liralık yatırım yaptı

AKBÜK KANALİZASYON SINIRINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Aydın Büyükşehir Belediyesi Aydın Su ve Kanalizasyon İşletmesi Genel Müdürlüğü (ASKİ) dev bir yatırıma daha start verdi. Didim Akbük’ün Fevzipaşa ve Denizköy mahallelerinde kanalizasyon altyapı çalışmalarına başlanırken, yatırım için 144 milyon lira daha ayrıldı. Bu çalışmalarla birlikte Akbük modern bir altyapıya da sahip olacak. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Hasret Çerçioğlu, çalışmaların Didim ve her iki mahalleye hayırlı olmasını diledi.
 
Aydın’ın her köşesinde birçok büyük yatırıma imza atan ASKİ, Didim Akbük’te iki büyük mahalleye daha kanalizasyon veriyor. Akbük Fevzipaşa ve Denizköy mahallelerinde toplam 57 bin 500 metre kanalizasyon, tanıtım ve iletim hududu yapılacak. Çalışmalar kapsamında 4 adet terfi istasyonu yapılacak, 900 adet parsel bacası ve 2.700 metre parsel bağlantısı yapılacak. Yapılan çalışmalarla Akbük kanalizasyon sistemi kullanıma açılacak. Çalışmaların kısa sürede tamamlanması planlanıyor.

Çalışmalarla ilgili değerlendirmede bulunan Lider Çerçioğlu, Buharkent’ten Didim’e Aydın’ın her köşesinde çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Çalışmaların Didim’e hayırlı olmasını dileyen Önder Çerçioğlu, altyapı çalışmalarının ardından çağdaş bir görünüm için üst yapı çalışmalarını da yürüteceklerini hatırlattı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu